KULLANIM SUYU KAÇAK TAMİR KİMYASALI

Flexdub Kullanım Suyu Kaçak Tamir Kimyasalı

Bu ürün binalarda içme suyu ve kullanım su tesisatlarında oluşan su sızıntılarını onarır ve her tür boruların ( DEMİR, PPRC PVC, GALVANİZ, BAKIR ) çatlaklarını, ek yeri sızıntılarını giderir. Tesisat içinde bulunan basınç ve sıcaklıklarından etkilenmez. Ürünümüz mevcut kaçaklardan çıkarken yerinde kristalleşerek oluşmuş mevcut kaçakları kapatır. Ürünümüz uygulamadan sonra insan sağlığına zarar verecek kalıntılar bırakmadığı için herhangi bir işlem yapılmadan kullanıma başlanabilir.

Flexdub Kullanım Suyu Kaçak Tamir Kimyasalı Nasıl Uygulanır?

• Bu ürün 1 litre ürüne 3 litre su ile sulandırılarak kullanılmalıdır. Kullanım suları uygulamalarında partiküllerin kaçağa daha iyi ulaşması için sirkülasyon sistemin kurulması özellikle PVC boru kaçaklarında uygulama esnasında sistemi ısıtmak daha hızlı ve kalıcı çözüm sağlayacaktır. İşlem yaklaşık 12 saat devam ettirilmelidir. Uygulama esnasında filtreli olan bütün cihazların (Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, kombi , şofben) giriş vanaları kapatılmalı veya sistemden ayrılmalıdır.Uygulama yapılırken kaçak olan bölgeden yada sistemin tamamından sirkülasyon yaptırıldığından emin olunmalıdır.

• Uygulama esnasında filtreli olan bütün cihazların (Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, kombi , şofben vs.) giriş vanaları kapatılmalı veya sistemden ayrılmalıdır

• Ardından  sıcak su ile soğuk su hattı ara musluklardan bir flexhortum yardımı ile by- pass yapılarak birbirine bağlanmalı ( tercihen mutfak musluğundan ) ve sirkülasyon yapılacak bir kapalı devre oluşturulmalıdır. Ardından bir su pompasıyardımı ile 1 litre ürüne 3 litre su ile sulandırılmış şekilde sisteme verilmeli( banyo bataryasından sıcak su hattından gidiş, soğuk su hattında dönüşe makine bağlanarak )  ve sirkülasyon ettirilmelidir. Sirkülasyon sistemi profesyoneller için tesisat temizleme makineleri ile de sağlanabilir.

• 3 litre suya 1 litre ürün karışımı yapılmasının sebebi ürünün konsantre olması nedeniyle hatta verilirken  daha homojen bir yayılım için seyreltilmesi gerektiği için yapılır. Ürün sisteme verildikten sonra sirkülasyon sisteminin dönüşünden su gelene kadar hatta su basılmalıdır.

• Sirkülasyon yapılırken pompanın dönüş vanası kısılarak hattın basınç altında çalışması sağlanmalıdır.

• Sirkülasyon esnasından sirkülasyon haznesine elektrikli rezistans yada herhangi bir ısıtıcı konularak karışım ısıtılarak sirküle edilmedir. Borular ısındığında genleşmesi sebebiyle çatlağın büyümesi muhtemeldir. Sirkülasyon yaparken suyun ısıtılması (60-70 derece) boruları maksimum seviyede genleştirerek kaçağın en büyük hali ile kapanmasını sağlar ve kalıcı çözüm sunar.

• Sirkülasyon sistemi en az 2 saat çalışmalı ve aralıklarla vanalar kapatılarak kaçağın kesilip kesilmediği kontrol edilmelidir. Kaçak kesilene kadar ısıtarak sirkülasyon devam etmelidir.

• Kaçağın kesildiği yada çok yüksek oranda azaldığının görülmesi ardından sirkülasyon durdurulur. Motorun bağlantısındaki vanalar kapatılır ve şehir şebeke vanası açılarak şehir şebekesinin sistemin basıncı sürekli yüksek tutması sağlanır.  Şehir şebekesi basıncı altında  kimyasal karışım sistemde en az 24 saat bekletilmelidir.

• Bu süreçte hatta kimyasal karışım olacağı için basınç altında bekletme süresince HİÇBİR MUSLUK, SİFON VS. SU ÇIKIŞINA SEBEP OLACAK HİÇBİR SİSTEM KULLANILMAYACAK VE KULLANILMAMASI İÇİN GEREKLİ ÖNLEM ALINMALIDIR.

• 24 saat sonunda manometre ile son test yapılır ve hattın sonundaki musluk açılarak  şebeke suyu basıncı yardımı ile kimyasal sistemden boşaltılır. Sonrasında alandaki tüm musluklardan 2 şer dakika açılarak musluk ağzında kalmış olma ihtimali olan kimyasal boşaltılır. Bu aşamada ara musluk ve batarya filtreleri kontrol edilir ve temizlenmesi gereken filtreler temiz su ile yıkanarak yerine takılır.

• Sirkülasyon pompası bulunamadığı durumlarda sisteme kimyasal ve su karışımı el tulumbası ( test pompası) ile basılıp sistem basıncı düştükçe takviye edilerek sistem basınçlandırılmalıdır. Ancak sirkülasyon pompası uygulaması hem başarı hem de tadilat kalitesi olarak her zaman ilk tercih edilen yöntem olmalıdır. TEST POMPASI İLE SIKIŞTIRMA YÖNTEMİ SADECE SOĞUK SU HATTI KAÇAKLARINA KULLANILMADIR. SICAK SU HATLARINDA KARIŞIMIN ISITILARAK SİRKÜLE EDİLMESİ TAMİRATIN KALICI OLMASI İÇİN ÖNEM OLUŞTURMAKTADIR.

 

HAKKIMIZDA

FLEXDUB © 2020

Soru, şikayet ve görüşleriniz için bize Facebook sayfamızdan mesaj ile ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Şeker Mah. 1424 Sok. No:7/A Etimesgut

+90 (312) 220 35 39 |0312 220 (FLEX)

+90 (312) 283 36 82

+90 (312) 276 08 38

+90 (506) 635 75 85

İLETİŞİM FORMU

Mesaj Gönderiliyor...

Mesaj Gönderilemedi!

Mesaj Gönderildi!