TESİSAT KAÇAK TAMİR KİMYASALI

Flexdub Tesisat Kaçak Tamir Kimyasalı

FLEXDUB Tesisat Kaçak Tamir Kimyasalı, mevcut su kaçağının bulunduğu bölgeye herhangi bir müdahale de bulunmadan kaçağın bulunduğu bölgeyi kendisi tespit ederek sistemde oluşmuş kaçakları yerinde kristalleşip kapatır. Tesisatta bulunan basınçta ve sıcaklıkta ürünümüz kendi özelliğini yitirmez ve sürekliliğini korur. Plastik ve metal her tür tesisatta gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bu ürün efor sarf etmeden size rahat bir kullanım sağlayacaktır. Bu ürün kapalı devre, kombi, kat kaloriferi, ve  merkezi sistemlerde oluşan kaçakları engelleyen bir kimyasaldır.

 

Ürünümüz merkezi sistem ısıtma soğutma sistemlerinde, yangın hidrant hatlarında, soğuksu risale hatları ve benzeri tüm alanlarda kullanılır.Flexdub Tesisat Kaçak Tamir Kimyasalının  %30’u 2 ila 300 mikron büyüklüğünde mini partiküller den oluşmuştur. Bu partiküller ince filtreleri tıkayabilir. İşlem sırasında filtre kullanılmamalıdır. Malzeme hiçbir şekilde pompaya, kombiye zarar vermez. Ürünü uygulamadan önce sistemde Antifriz, Temizleme, Koruyucu vb. kimyasal kalıntılar bırakmamak gerekmektedir. Sistem içerisinde bu tarz kimyasalların olması kaçak giderici kimyasalın özelliğini kaybetmesine sebep olmaktadır.

Flexdub Tesisat Kaçak Tamir Kimyasalı Nasıl Uygulanır?

• Kombinin dönüş filtresi sistemden çıkartılır.

• Sistem kombinin su doldurma musluğu veya bir su pompası ile doldur boşalt yöntemi ile kaba pisliklerinden arındırılır.

• Sistem kaba pisliklerinden arındıktan sonra havlupanyada kombiye uzak bir peteğin uygun bir bölümünden 1 litre ürüne 3 litre su karıştırılarak seyreltilip dökülür.

• Dolum yapılan alan tekrar kapatılır ve sisteme su basılır.

• 1.5, 2 bar seviyesinde kombi çalıştırılır. ( Plastik tesisatlarda özellikle kombi sıcak ayarda çalıştırılmalıdır. Plastik borular ısınınca genleşir, bu nedenle kaçak olan nokta maksimum genleşme seviyesinde iken giderilmiş olur. Bu sayede kalıcı çözüm elde edilir.)

• Kombi 48 saat boyunca durdurulmadan çalıştırılır, su eksilmesi durumunda su dolum musluğundan takviye edilir.

• Bu bekleme süresi sonunda sistem basıncı sabitlenecektir. Sistem basıncı sabitlendikten sonra mümkün ise ürünün 3-5 gün süresince sistemde kalması size daha faydalı olacaktır.( İlk uygulamadan sonra maksimum 1 hafta ( 7 gün) sonrasında ürün sistemden boşaltılmalıdır.  )

• Sistem kaçağı giderildikten sonra sistem boşaltılır,dönüş filtresi müşteri talebine göre geri takılabilir ve ardından tekrar temiz su basılır ve kullanıma devam edilebilir.

HAKKIMIZDA

FLEXDUB © 2020

Soru, şikayet ve görüşleriniz için bize Facebook sayfamızdan mesaj ile ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Şeker Mah. 1424 Sok. No:7/A Etimesgut

+90 (312) 220 35 39 |0312 220 (FLEX)

+90 (312) 283 36 82

+90 (312) 276 08 38

+90 (506) 635 75 85

İLETİŞİM FORMU

Mesaj Gönderiliyor...

Mesaj Gönderilemedi!

Mesaj Gönderildi!