CLEANER KOMBİ TESİSAT

TEMİZLEME KİMYASALI

Flexdub Cleaner Kombi – Tesisat Temizleme Kimyasalı

Hareketli su aşındırıcı bir etkiye sahiptir. Kombi kalorifer tesisatlarındaki su temas ettiği yüzeylerden (radyatörler, vanalar, kombi içindeki metal ve plastik parçalar, contalar) aşındırarak kopardığı parçacıkları (pas, çamur vs.) bünyesine kattıkça daha aşındırıcı olur. Dolayısıyla gün geçtikçe paslanma ve çamurlaşma artarak devam ederken, malzeme sorunları da farklı boyutlara ulaşır, su damlatmalar, kombide arızalar, pompa blokajları, kombi ve tesisatta sesli çalışma vs. Bir de suyun yapısında bulunan kireç tesisattaki suyun hızlı ısınıp soğumasından dolayı iyonlarına ayrışınca tesisattaki problemler daha da büyür.

Tesisatta tıkanıklıklar buna bağlı olarak sirkülasyonun zayıflamasıyla bazı radyatörlere ısı ulaşamazken bazı radyatörler az ısınır bazılarının yarısı sıcak yarısı soğuk olur. Kirecin radyatör yüzeyinde oluşturduğu tabaka izolasyon etkisi göstererek ısı transferini azaltır. Tüm bunlar hem konforu hem de ısınma maliyetlerini olumsuz etkiler.

 

Flexdub Cleaner ürünümüz yanında uygulama sonrası sistemde asit kalmasını engellemek için  kullanılanFlexdub Nötrleştirici ile birlikte paket olarak gönderilir. (Nötrleştirici için ayrıca ücret talep edilmemektedir.)

Flexdub Cleaner Nedir?

Her alanda ısıtma amaçlı kullanılan bütün sistemlerde zaman içinde suyun kimyasal yapısından dolayı kombiniz, petekleriniz ve boru hatlarında kireç, kışır ve organik çamurlaşmalar oluşmaktadır. FLEXDUB Cleaner bu tip tesisat tıkanmalarına yol açan partikülleri hiçbir metal ve plastik yüzeye zarar vermeden temizleyip tesisatın ömrünü uzatan özel formül bir kimyasal temizlik malzemesidir.

Tesisatta Oluşan Tıkanıklıklar

1. Suyun yapısında bulunan sertlikler

2. Metal Korozyonu

3. Mikroorganizmalar

Flexdub Cleaner'ın Sisteme Faydası Nelerdir?

Daha az yakıt ile istenilen sıcaklığa ulaşabilmek için sistemin kimyasal bakım yapılması size %20 ye varan tasarruf sağlayacağı gibi sistemde bakteriyel organik tortuların da oluşmasını engelleyecektir. Peteklerdeki ısı transferi netleşeceğinden beklemek gerekmeden tüm petekler aynı ölçüde ısınacaktır. Bu sebep ile doğal gaz tasarrufu sağlanacaktır. Merkezi sistem, kombi sistemleri,yerden ısıtma sistemleri ve güneş enerjisi sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Tesisatın Tıkalı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

• Peteklerde ısı transferin geç oluyorsa ısınması için uzun zaman gerekiyorsa

• Peteklerde bir kısmının ısınıp diğer kısmının ısınmaması gibi kontrolsüz bir ısınma varsa

 • Kombilerde sirkülasyon pompasından aşırı ses geliyorsa

 • Peteklerin üzerlerinin çok ısınıp altları ısınmıyorsa.

HAKKIMIZDA

FLEXDUB © 2020

Soru, şikayet ve görüşleriniz için bize Facebook sayfamızdan mesaj ile ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Şeker Mah. 1424 Sok. No:7/A Etimesgut

+90 (312) 220 35 39 |0312 220 (FLEX)

+90 (312) 283 36 82

+90 (312) 276 08 38

+90 (506) 635 75 85

İLETİŞİM FORMU

Mesaj Gönderiliyor...

Mesaj Gönderilemedi!

Mesaj Gönderildi!