KULLANIM SUYU KAÇAK TAMİR KİMYASALI

FlexDub Şebeke Suyu Kaçak Sıvısı

Bu ürün binalarda içme suyu ve kullanım su tesisatların da günlük 300 Lt.’ye kadar olan su sızıntılarını onarır ve her tür boruların ( DEMİR, PPRC PVC, GALVANİZ, BAKIR ) çatlaklarını, ek yeri sızıntılarını giderir. Tesisat içinde bulunan basınç ve sıcaklıklarından etkilenmez . Ürünümüz mevcut kaçaklardan çıkarken yerinde kristalleşerek oluşmuş mevcut kaçakları kapatır. Ürünümüz uygulamadan sonra insan sağlığına zarar verecek kalıntılar bırakmadığı için herhangi bir işlem yapılmadan kullanıma başlanabilir.

FlexDub Şebeke Suyu Kaçak Sıvısı Nasıl Uygulanır?

• Bu ürün ¼ oranında sulandırılarak kullanılmalıdır. Kullanım suları uygulamalarında partiküllerin kaçağa daha iyi ulaşması için sirkülasyon sistemin kurulması özellikle PVC boru kaçaklarında uygulama esnasında sistemi ısıtmak daha hızlı ve kalıcı çözüm sağlayacaktır. İşlem yaklaşık 12 saat devam ettirilmelidir. Uygulama esnasında filtreli olan bütün cihazların (Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, kombi , şofben) giriş vanaları kapatılmalı veya sistemden ayrılmalıdır.Uygulama yapılırken kaçak olan bölgeden yada sistemin tamamından sirkülasyon yaptırıldığından emin olunmalıdır.

Kullanım sularında öncelikle çamaşır ve bulaşık makineleri v.b tüm cihazlar sistemden ayrılmalı veya vanaları kapatılmalıdır.

• Ardından sisteme musluklardan by- pass yapılarak birbirine bağlanmalı ve sirkülasyon yapılacak bir kapalı devre oluşturulmalıdır. Ardından bir su pompası yardımı ile ürün 1/4 oranında sulandırılmış şekilde sisteme verilmeli ve sirkülasyon ettirilmelidir. Sirkülasyon sistemi profesyoneller için tesisat temizleme makineleri ile de sağlanabilir. sistem basınç altında 12/24 saat sirküle edilmelidir.

• Uygulama sırasında tesisata bağlı tüm çıkışlar kapatılmalı ( musluklar, sifon v.b ) hiç bir şekilde su çıkışına müsaade edilmemelidir. Uygulama sırasında alan 12/24 saat su kullanımına kapalı kalacaktır.

• Uygulamanın ardından sirkülasyon pompası sistemden ayrılır. Tüm musluklar açılır,şebeke basıncı ile sistemdeki kimyasal tahliye edilir. Eser miktarda kalan kimyasal sağlık açısından bir problem teşkil etmemektedir.

• Sirkülasyon pompası bulunamadığı durumlarda sisteme kimyasallı su el tulumbası ile basılıp sistem basıncı düştükçe takviye edilerek sistem basınçlandırılmalıdır. Ancak sirkülasyon pompası uygulaması hem başarı hem de tadilat kalitesi olarak her zaman ilk tercih edilen yöntem olmalıdır.

HAKKIMIZDA

FLEXDUB © 2017

Soru, şikayet ve görüşleriniz için bize Facebook sayfamızdan mesaj ile ulaşabilirsiniz.

ÜRÜNLERİMİZ

Tesisat Kaçak

Kullanım Suyu Kaçak

Havuz Kaçak

Cleaner (Tesisat Temizleme)

Koruyucu

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Şeker Mah. 1424 Sok. No:7/A Etimesgut

+90 (312) 220 35 39 |0312 220 (FLEX)

+90 (312) 283 36 82

+90 (312) 276 08 38

+90 (506) 635 75 85

İLETİŞİM FORMU

Mesaj Gönderiliyor...

Mesaj Gönderilemedi!

Mesaj Gönderildi!